Próbował przechytrzyć policjantów i przegrał

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   16 sierpnia 2019 15:45

48-letni pijany mieszkaniec Osieka próbował przechytrzyć oświęcimskich policjantów. Przegrana będzie go kosztować dużo więcej, niż butelka wiśniówki.

Dzisiaj około godziny 13 dwoje mieszkańców ulicy Zawidzkiego w Oświęcimiu zadzwoniło na policję. Z okien swoich mieszkań mieszkańcy osiedla Chemików dostrzegli bowiem nietrzeźwego mężczyznę, który siedział w stojącym z zatoce parkingowej wzdłuż jezdni renaulcie.

Oficer dyżurny natychmiast wysłał we wskazane miejsce policjantów z wydziału ruchu drogowego. Mundurowi wylegitymowali 48-latka, który był pod silnym wpływem alkoholu, a na fotelu w samochodzie dostrzegli pustą butelkę po alkoholu.

Osieczanin dość bełkotliwie przekonywał policjantów, że jest jedynie pasażerem zaparkowanego pojazdu.

„Tłumaczył funkcjonariuszom, że czeka na swojego znajomego, który jest kierowcą” – relacjonuje zdarzenie sprzed niespełna trzech godzin aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Panowie w białych czapkach nie dali wiary wyjaśnieniom nietrzeźwego mężczyzny. Odjechali z miejsca interwencji, jednak zaparkowali w pobliżu i mieli renaulta na oku. Chwilę później okazało się, że nos ich nie zawiódł.

„Po kilkunastu minutach rzekomy pasażer przesiadł się na miejsce kierowcy, odpalił silnik i próbował odjechać. Wtedy policjanci wkroczyli do akcji i zatrzymali nietrzeźwego” – dodaje policjantka.

Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy. O tym, na jak długo, zdecyduje Sąd Rejonowy w Oświęcimiu. 48-latkowi z Osieka grożą też poważne konsekwencje finansowe i kara do dwóch lat więzienia.

„Mieszkance i mieszkańcowi ulicy Zawidzkiego, którzy widząc zagrożenie powiadomili policję, dziękujemy za prawidłową reakcję” – kończy Małgorzata aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa