Prezydent Oświęcimia z wotum zaufania i absolutorium

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   7 lipca 2020 08:51

Rada Miasta Oświęcimia udzieliła Januszowi Chwierutowi, prezydentowi miasta, wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok.

Na posiedzeniu rady pod koniec czerwca Janusz Chwierut przedstawił radnym raport o stanie miasta i otrzymał wotum zaufania. Za głosowało 14 rajców, w tym siedmiu z Koalicji Obywatelskiej, czterech z Platformy. Nowoczesnej, jeden z Prawa i Sprawiedliwości i dwóch niezależnych. Trzech z PiS było przeciw, a trzech z PiS i jeden niezależny wstrzymali się od głosu.

W przedstawionym przez prezydenta dokumencie znalazły się najważniejsze działania realizowane przez miasto oraz jednostki, instytucje kultury i spółki w poprzednim roku.

„Udało się nam stworzyć mechanizm właściwego utrzymania i funkcjonowania miasta, połączony z dalszym dużym tempem inwestowania. Na tę kondycję miasta pracują urzędnicy, pracownicy instytucji, jednostek i spółek. Miasto tworzą też mieszkańcy, instytucje, organizacje czy podmioty prywatne. I suma tych naszych wspólnych działań daje dobry efekt, jakim jest rozwój naszego miasta. Tę aktywność i zaangażowanie należy szczególnie docenić” – stwierdził Janusz Chwierut podczas czerwcowej sesji.

Włodarz podkreślił także, że w porównaniu z 2018 rokiem majątek miasta w minionym roku wzrósł o 12 milionów złotych i wynosił 548 milionów.

„Staramy się go pomnażać, pozyskując środki zewnętrzne i prowadząc takie projekty, które nie tylko rozwijają nasze miasto, ale też stymulują i tworzą warunki rozwoju w wielu obszarach. Inwestycje gospodarcze oraz budownictwo mieszkaniowe to obszary, na które stawiamy duży nacisk. Sporo już zrobiliśmy, jednak dużo jest jeszcze projektów przed nami” – mówił Chwierut.

Radni na sesji przyjęli sprawozdanie finansowe za 2019 rok i udzielili włodarzowi miasta absolutorium. Za głosowało 16 rajców, w tym siedmiu z Koalicji Obywatelskiej, czterech z Platformy.Nowoczesnej, trzech niezależnych i dwóch z Prawa i Sprawiedliwości. Pięciu radnych z PiS wstrzymało się od głosowania. Nie było głosów przeciwnych.

O dochodach i wydatkach Oświęcimia w 2019 roku, o których pozytywną opinię wydała Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie, napiszemy w oddzielnym artykule.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa