Prezydent Oświęcimia z absolutorium i wotum zaufania

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   23 czerwca 2021 16:05

Rada Miasta Oświęcimia dzisiaj udzieliła prezydentowi Januszowi Chwierutowi wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2020 rok.

Po dyskusji o „Raporcie o stanie miasta Oświęcim za 2020 rok” 15 radnych dzisiaj po południu udzieliło Januszowi Chwierutowi, prezydentowi Oświęcimia wotum zaufania. Trzech radnych było przeciw, trzech wstrzymało się od głosu.

Sprawozdanie finansowe samorządu za 2020 rok radni przyjęli bez wcześniejszej dyskusji. Za było 16 radnych, nikt nie zagłosował przeciwko, pięć osób wstrzymało się od głosu.

Kwestię udzielenia prezydentowi absolutorium z wykonania budżetu za 2020 rok rekomendowały Komisja Rewizyjna Rady Miasta Oświęcimia oraz Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie.

Janusz Chwierut otrzymał absolutorium 16 głosami za, przy pięciu wstrzymujących się. Nikt nie zagłosował przeciw.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .