Prezydent Duda przypomniał historię Oświęcimia – FILM, FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   5 października 2018 10:11

Andrzej Duda, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odwiedził Oświęcim. Spotkał się z mieszkańcami i przypomniał historię grodu nad Sołą.

Andrzej Duda przyjechał najpierw do Starostwa Powiatowego, gdzie spotkał się z niemal wszystkimi samorządowcami powiatu oświęcimskiego.

„Nie zaszczycił nas swoją obecnością jedynie burmistrz Zatora” – powiedziała Faktom Oświęcim Nikolina Magiera, rzeczniczka oświęcimskiego starostwa.

W siedzibie powiatu prezydent Duda spędził około 30-40 minut. Starosta Zbigniew Starzec wręczył mu statuetkę „Ducha Powiatu”, którą przygotowały dzieci z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Oświęcimiu Fundacji im. Brata Alberta w Chełmku.

W drodze do starostwa policyjny samochód kolumny prezydenckiej uczestniczył w zdarzeniu drogowym z udziałem dziewięcioletniego chłopca. Dziecku nic się nie stało.

Po spotkaniu z mieszkańcami Oświęcimia i powiatu przed Oświęcimskim Centrum Kultury Andrzej Duda odwiedził dziewięcioletniego Damiana i jego rodziców w domu, gdzie malec wrócił po badaniach w szpitalnym oddziale ratunkowym.

 

Autorem filmu i zdjęć jest Jacek Balon

Zobacz również:

Radiowóz z kolumny prezydenckiej potrącił dziecko – FOTO

Prezydent odwiedził dziewięciolatka w mieszkaniu – FILM

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa