Prezenty z Oświęcimia pojechały na Podkarpacie i Ukrainę – FILM, FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty  |   21 grudnia 2019 09:22

Przez dwa tygodnie Fundacja Ludzi z Potencjałem zbierała słodycze, zabawki i maskotki. Dary wczoraj wyjechały z Oświęcimia, aby dotrzeć na Ukrainę.

Dwutygodniowa zbiórka prowadzona przez Ludzi z Potencjałem oraz ich przyjaciół i sympatyków przyniosła około 1,7 tony podarków. Wolontariusze przygotowali paczki świąteczne dla 530 dzieci, również dotknięte wykluczeniem oraz 80 ukraińskich milusińskich.

Oprócz paczek do naszych wschodnich sąsiadów pojechało kilkadziesiąt pluszowych maskotek. Przekazali je kibice drużyny Re-Plast Unii Oświecim podczas tegorocznej akcji Teddy Bear Toss na oświęcimskim lodowisku. 

Pojechali w trasę

Wczoraj z Oświęcimia wyruszyli z darami na wschód Agnieszka Pusz, Renata Fijałkowska, Piotr Śmietański i Leszek Pierzchała. To im przypadło w udziale reprezentowanie wszystkich uczestników akcji.

Po drodze zatrzymali się w Przemyślu, gdzie zostawili sto kilogramów słodyczy, z których paczki świąteczne wykona Stowarzyszenie linia 102.pl.

W chwili, gdy stawialiśmy ostatnią kropkę w tym artykule, Mikołaje z Potencjałem przekraczali granicę polsko-ukraińską, by ruszyć w dalszą drogę i sprawić radość naszym małym sąsiadom.

„Czekamy w długiej kolejne, trzymajcie za nas kciuki” – powiedział przed chwilą Leszek Pierzchała, prezes fundacji Ludzi z Potencjałem.

 

 

 

      

Komentarze
  • 21 grudnia 2019 18:17

    hotin

    A czy nie prościej i taniej było by te dary przesłać na Ukrainę? Pytam, jako prosty mieszkaniec Oświęcimia,tak wybitnego lokalnego managera.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .