Prawie 40 interwencji strażackich w związku z pogodą – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty,Meteo  |   11 lutego 2020 16:35

Ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych w całym powiecie przeprowadzili prawie 40 interwencji strażackich w związku z pogodą.

Pierwszą strażacy odnotowali 9 lutego o godzinie 21.43 w Kętach, gdzie na ulicy Żeromskiego usuwali powalone siłą wiatru drzewo. Do dzisiejszego poranka wyjeżdżali do akcji 30 razy. Interweniowali także osiem razy w godzinach dopołudniowych.

Straż do godziny 8 przeprowadziła siedem interwencji w Kętach, sześć w Oświęcimiu, pięć w Bulowicach, po trzy w Brzeszczach i Zaborzu, dwie w Witkowicach i po jednej w Jawiszowicach, Włosienicy, Dworach Drugich i Grodzisku.

Wśród najpoważniejszych zdarzeń znalazło się uszkodzenie pokrycia dachu sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu, uszkodzenie komina i jego blacharskiego pokrycia w budynku przy ulicy Kościuszki w Kętach i drzewo, które zwaliło się na ulicy Kwiatowej w Witkowicach na samochód. Nikt nie odniósł obrażeń.

„Poza tym typowe zdarzenia przy tej pogodzie, czyli powalone drzewa, które w kilku przypadkach uszkodziły linie energetyczne i telekomunikacyjne, a także kilka uszkodzonych płotów. Nie mieliśmy zgłoszeń o przerwach w dostawie prądu w powiecie oświęcimskim” – mówi młodszy brygadier Zbigniew Jekiełek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa