Prawie 2300 strażackich interwencji w powiecie w 2019 roku

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   13 lutego 2020 17:41

Strażacy z powiatu oświęcimskiego podsumowali prawie 2300 interwencji, do których wyjeżdżali w 2019 roku. Tylko 21 procent wezwań dotyczyła pożarów.

Podsumowanie dotyczy wszystkich interwencji w powiecie, przeprowadzonych przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych. Ratownicy wyjeżdżali 2276 razy, w tym 487 razy do pożarów. 1658 interwencji związanych była z tzw. miejscowymi zagrożeniami, w tym w dużej mierze do kolizji i wypadków drogowych. Było też 131 fałszywych alarmów.

Najwięcej interwencji dotyczyło stolicy powiatu – 616. Do zdarzeń w Brzeszczach strażacy wyjeżdżali 424 razy, w Kętach – 379, gminie Oświęcim – 318, Zatorze – 196, Chełmku – 125, Osieku – 84, Przeciszowie – 74, a Polance Wielkiej – 60.

„Obecnie w powiecie oświęcimskim do działań uprawnionych jest 1172 ratowników, w tym 95 strażaków PSP, 1050 strażaków OSP i 43 ratowników Zakładowej Służby Ratowniczej” – informuje młodszy brygadier Zbigniew Jekiełek, rzecznik prasowy PSP w Oświęcimiu.

W trakcie narady strażacy omówili też najważniejsze zagrożenia zidentyfikowane w powiecie oświęcimskim, skupione wokół kwitnącej turystyki i ciągłego rozwoju firmy chemicznej.

Szczególną uwagę zwrócili również na edukację, szczególnie dzieci i młodzieży, prowadzoną przez oświęcimskich strażaków. Jednym z jej wymiernych efektów jest fakt, że w czasie 87 interwencji związanych z tlenkiem węgla nie było ofiar śmiertelnych.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa