Prawie 120 krzaków konopi indyjskich na poddaszu – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   15 maja 2019 14:53

Policjanci zlikwidowali kolejną hodowlę konopi indyjskich. Tym razem całkiem sporą, bo liczącą 117 krzaków. Znaleźli także sześć słojów z marihuaną.

Kryminalni, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, dowiedzieli się, że w jednym z domów w podoświęcimskiej miejscowości, 35-letni mężczyzna prowadzi plantację konopi. Pojechali na miejsce, by zlikwidować hodowlę.

Na uprawę zakazanych prawem roślin stróże prawa natrafili na poddaszu domu. Konopie rosły w pięciu specjalnie przygotowanych boksach. Każdy miał ogrzewanie, oświetlenie i wentylację, co ma wpływ na szybki rozwój roślin. Pracę urządzeń regulowały sterowniki czasowe.

W innym pomieszczeniu kryminalni znaleźli sześć słoików, wypełnionych suszem, którym była marihuana.

Podczas policyjnej akcji właściciela plantacji nie było w domu. Policjanci wszczęli jego poszukiwania. Jednak mężczyzna ich zaskoczył, bo z własnej woli pojawił się w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu. 35-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i uprawy konopi indyjskich.

Za pierwsze z przestępstw grozi kara do dziesięciu, a za drugie do ośmiu lat więzienia.

Zobacz również:

Konopie indyjskie rosły w… lesie wśród malin – FOTO

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa