Prawie 1,2 mln odwiedzających muzeum Auschwitz-Birkenau

Redakcja eFO  |   Fakty  |   24 stycznia 2023 14:32

1 milion 184 tysiące osób odwiedziło w 2022 roku Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. To spory wzrost po okresie pandemii.

Do liczby odwiedzających sprzed COVID-19 jeszcze wiele brakuje. Wówczas miejsce pamięci Auschwitz-Birkenau odwiedzało rocznie ponad dwa miliony osób.

„Liczba odwiedzających jest mniej więcej o połowę mniejsza niż w czasie sprzed lockdownów związanych z COVID-19, ale sytuacja po pandemii zaczyna się powoli normalizować. Szczególnie ważne jest to, że ponad 90 procent odwiedzających poznawało historię Auschwitz podczas zwiedzania z edukatorami muzeum” – komentuje Piotr Cywiński, dyrektor muzeum.

Na stronie internetowej muzeum odnotowało w 2022 roku prawie 23 miliony odsłon. Istotnym elementem nauczania w czasie pandemii są lekcje internetowe. Główna z nich, poświęcona całościowej historii Auschwitz, dostępna jest już w dwunastu językach.

Ważnym sposobem upowszechniania wiedzy o historii Auschwitz online jest cykl dwujęzycznych podcastów „O Auschwitz” dostępny na wszystkich najważniejszych światowych serwisach. Wśród poruszanych w 2022 roku tematów były badania dotyczące liczby ofiar Auschwitz, historia podobozów, załogi SS, buntu więźniów Sonderkommando, czy obozowych orkiestr. Dotychczas 26 odcinków podcastu internaucie odtworzyli ponad 400 tysięcy razy.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Masz postanowienia noworoczne?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .