PPP, czyli Pierwszy Pojemnik Pozytywnych – FILM

Jola Wodniak  |   Fakty,Styl życia  |   29 września 2020 18:00

Stowarzyszenie Pozytywni ustawiło pierwszy pojemnik na plastikowe nakrętki w Oświęcimiu. Obiekt stanął przy Oświęcimskim Centrum Kultury.

Pozytywni zamontowali pojemnik w miniony czwartek, a już dwukrotnie zdołali go opróżnić. To dzięki Wam – drodzy mieszkańcy, którzy dostrzegliście czerwony oktagon Pozytywnych i chętnie wrzucacie do niego zbierane w domach i miejscach pracy nakrętki. 

„Zapewniamy, że wszystkie dochody ze spieniężonych nakrętek przekażemy na leczenie i rehabilitacje 13-letniej Nikolki Kurpas” – mówi zarząd stowarzyszenia.

 

 

Dlaczego nie należy wyrzucać nakrętek do śmietnika?

Gdy odkręcone nakrętki z butelek i pojemników trafią bezpośrednio do odpadów selektywnie zbieranych lub do odpadów resztkowych, zostaną przekształcone termicznie (ulegną spaleniu) jako paliwo RDF.

„W najgorszym scenariuszu trafią na składowisko odpadów, gdzie ich rozkład będzie trwał kilkaset lat” – mówi Sławomir Momot z naszego stowarzyszenia Pozytywni

Dzięki tej zbiórce nakrętki trafiają do firm zajmujących się recyklingiem, dając im „drugie życie”, zostaną później wykorzystane ponownie na nowe produkty np. opakowania, doniczki.

 

Można połączyć głaskanie kota i wrzucanie nakrętek do naszego pojemnika przy Oświęcimskie Centrum Kultury❓Można❤️ Tak…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Pozytywni Poniedziałek, 28 września 2020

 

„Dlatego zachęcamy – nie wyrzucajcie nakrętek do śmieci, a zbierajcie je – dajcie im drugie życie” – dodają Pozytywni.

Logo darczyńcy na pojemnikach

Firma, która chciałaby mieć swój logotyp na takim pojemniku proszona jest o kontakt ze stowarzyszeniem poprzez media społecznościowe lub e-mailowo pisząc na adres stowarzyszeniepozytywni2020@gmail.com, a także telefonicznie dzwoniąc pod numer 517 677 939.

Tak powstawały pojemniki:

 

 

 

Zobacz również:

 

Pozytywne zakończenie lata. Dla Nikolki Kurpas

Szpital z kolejnym sercem. Tym razem na nakrętki – FILM

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .