Pozytywna rzeźba od pozytywnego górala – FILM

Jola Wodniak i Paweł Wodniak  |   Fakty,Styl życia  |   24 października 2021 12:18

Józef Watychowicz, góral mieszkający w Oświęcimiu przekazał stowarzyszeniu Pozytywni rzeźbę, która trafi na aukcję.

Pozytywni od początku działalności prowadzą aukcje internetowe, a cały dochód uzyskany za przekazane fanty przeznaczają na leczenie i rehabilitację swoich podopiecznych. 

Katalog darów na aukcję, przekazywanych w większości przez indywidualnych sympatyków stowarzyszenia, ale też przez firmy, nie ma granic. 

Kwiaty, zabawki, pamiątki sportowe, gotowość upieczenia ciasta na święta, książki, ozdoby, rękodzieło i sztuka, usługi kosmetyczne i motoryzacyjne. To tylko niewielki ułamek tego, co trafia na internetowe aukcje stowarzyszenia Pozytywni. Zarówno darczyńcy, jak i nabywcy, to ludzie o wielkich sercach. 

Takie właśnie ogromne serce okazał Pozytywnym Józef Watychowicz, artysta rzeźbiarz i malarz. Góral, który po latach pracy w Stanach Zjednoczonych, osiadł w Oświęcimiu. 

Pan Józef dał się zaprosić stowarzyszeniu na 2. Pozytywne zakończenie lata dla Jasia Leśniaka z Laskowej. Tam rozpoczął prace nad rzeźbą, która obiecał przekazać na cele charytatywne. Rzeźba uzyskała pełny blask i ostateczny wygląd w pracowni Józefa Watychowicza w podoświęcimskich Babicach. 

Przedstawia dziecko z wielkim sercem, a także to wszystko, co oglądający zechce w niej zobaczyć.

 

 

Aktualnie podopiecznym stowarzyszenia jest Maciuś Matusiak, który cierpi na zespół Jouberta. To niedorozwój mózgu objawiającym się brakiem lub niedorozwojem robaka móżdżku, obszaru mózgu, który jest odpowiedzialny za równowagę oraz koordynację ruchową.    

„Synek rozwija się wolniej niż jego rówieśnicy. Ma obniżone napięcie mięśniowe, nie umie samodzielnie usiąść, nie raczkuje, nie trzyma główki, gdy leży na brzuszku” – mówią nam rodzice chłopca.

Więcej o dziecku w artykule „Maciuś z Osieka potrzebuje pomocy – FOTO” – link publikujemy poniżej.

Działania stowarzyszenia Pozytywni można wspomóc wpłacając dowolne datki na stronie siepomaga.pl/stowarzyszeniepozytywni

 

Zobacz również:

Maciuś z Osieka potrzebuje pomocy – FOTO

2. Pozytywne zakończenie lata – FILM

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .