Pożar w Piotrowicach. Dym zabił mężczyznę

Redakcja eFO  |   Fakty  |   20 stycznia 2021 09:20

Minionej nocy w budynku gospodarczym, zaadaptowanym na mieszkanie wybuchł pożar. Nie żyje 68-letni mężczyzna.

Prawdopodobnie zatruł się dymem

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie drugiej w nocy. Dym zauważył mieszkaniec Piotrowic, który zaalarmował właściciela  posesji.

„Obaj mężczyźni pobiegli do budynku, z którego wynieśli nieprzytomnego 68-latka. Nie wyczuwając funkcji życiowych rozpoczęli jego resuscytację, którą kontynuowali strażacy oraz ratownicy medyczni” 

Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować

„Najprawdopodobniej przyczyną zgonu mężczyzny było zatrucie dymem, wydobywającym się z palących się plastikowych kontenerów, znajdujących się w sąsiednim pomieszczeniu” – tłumaczy Jurecka.

Z pożarem przez dwie godziny walczyło 22 strażaków z sześciu zastępów z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Przeciszowie i OPS w Piotrowicach.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .