Pożar w domu jednorodzinnym. Nie żyje 86-latka – FILM, FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   15 maja 2020 12:34

W nocy w Oświęcimiu w domu jednorodzinnym wybuchł pożar. Nie żyje 86-latka, która mieszkała w nim wraz z 60-letni synem. Sprawę bada prokuratura.

Ogień pojawił się w budynku przy ulicy Jaracza po godzinie 23. Na miejsce wyruszyły służby ratunkowe. Z ogniem walczyły cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezince i zastęp z OSP w Oświęcimiu. W akcji uczestniczyły również dwa zespoły ratownictwa medycznego i policja.

„Z budynku strażacy ewakuowali 86-letnią kobietę, która była nieprzytomna, i jej 60letniego syna. Niestety w drodze do szpitala kobieta zmarła najprawdopodobniej wskutek zatrucia dymem. Prokurator nadzorujący czynności polecił zabezpieczyć zwłoki do sekcji” – informuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Życiu 60-latka, który trafił na leczenie do szpitala, nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sprawą pożaru i jego tragicznego finału pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu zajmują się policjanci kryminalni z oświęcimskiej komendy policji.

Do ustalenia przyczyny pojawienia się ognia w domu na ulicy Jaracza konieczne jest powołanie biegłego specjalisty z zakresu pożarnictwa.

Dom po zgaszeniu ognia przez strażaków. Fot. PSP w Oświęcimiu

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa