Pożar mieszkania w bloku. Sąsiedzi uratowali seniorkę – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   20 lipca 2020 17:06

W bloku przy ulicy Wojska Polskiego w Chełmku wybuchł pożar. 71-letnią kobietę z mieszkania, gdzie doszło do zdarzenia, ewakuowali sąsiedzi.

Ogień pojawił się w kuchni dwupokojowego mieszkania na pierwszym piętrze. Inni lokatorzy bloku wyprowadzili seniorkę z pomieszczenia i próbowali sami zagasić płomienie, jednak na to było już za późno.

Do akcji ratowniczo-gaśniczej wyruszyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmku i Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

„Nikt nie odniósł obrażeń. Spaleniu uległa kuchnia wraz wyposażeniem, a okopceniu pokoje, część klatki schodowej i drzwi do sąsiednich mieszkań” – powiedział Faktom Oświęcim aspirant sztabowy Jarosław Adamiec, naczelnik wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

71-letnia lokatorka spalonego mieszkania pod opieka ratowników medycznych trafiła do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Zdjęcia z akcji strażaków pochodzą ze strony Fotografia Ratownicza Jacek Krawczyk.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa