Powstanie nowa droga w Strefie Przemysłowej w Chełmku

0 Robert Tomasiewicz  |   Fakty  |   13 lipca 2018

Nowy trakt w chełmeckiej Strefie Przemysłowej poprowadzi od ulicy Mickiewicza do ulicy Przemysłowej.  Całkowita wartość inwestycji wyniesie ponad 6 milionów złotych.

Strefa Przemysłowa w Chełmku będzie rozbudowana o kolejną drogę. Koszt inwestycji to 6,2 mln złotych. Dużą część tych środków zagwarantuje dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Dokładna kwota dofinansowania wynosi 4 387 265,44 zł.

Burmistrz Chełmka, Andrzej Saternus zaznacza jak ważna jest to inwestycja dla rozwoju strefy i mieszkańców gminy – “Odpowiednia infrastruktura drogowa jest niezwykle ważna w przypadku takich stref, ponieważ przyciąga potencjalnych inwestorów, którzy w perspektywie czasu mogą być pracodawcami dla naszych mieszkańców. Z tego też powodu dużo uwagi poświęcamy rozwojowi tego obszaru”

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa