• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Powstał Komitet Wyborczy Wyborców „Porozumienie dla Oświęcimia”

Reklama

Komisarz Wyborczy w Krakowie zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców „Porozumienie dla Oświęcimia”. Reprezentanci komitetu powalczą o mandaty radnych.

„Porozumienie dla Oświęcimia” skupia mieszkańców miasta, związanych m.in. ze stowarzyszeniami Oświęcimianie-Oświęcimianom i Samorządny Oświęcim oraz Chrześcijańskim Ruchem Samorządowym. Jak zapewnia komitet w komunikacie medialnym, jego trzon stanowią osoby bezpartyjne. Swój program komitet zawarł w 18 tezach, które zawisły na drzwiach Urzędu Miasta Oświęcimia. „To symboliczny gest, nawiązujący do słynnych reformatorskich tez Marcina Lutra, który, jak głosi legenda, przybił je na drzwiach kościoła” - napisali podpisani pod komunikatem Jarosław Wilczak, Jacek Leśniak i Paweł Plinta. Tezy wkrótce po zawieszeniu zniknęły z wejścia do magistratu. Zdjęli je sami organizatorzy krótkiego happeningu.
Zapraszamy do udziału w ankiecie portalu Fakty Oświęcim:
Członkowie komitetu chcą m.in. miejskiego odkrytego kąpieliska, budowy nowych i tanich mieszkań komunalnych, lepszej dostępności do lekarzy i rezygnacji z budowy tzw. Mostu Duchów. Wszystkie 18 punktów prezentujemy pod artykułem. Tezy trafiły też do magistratu, jako załącznik do listu, adresowanego do Janusza Chwieruta, prezydenta Oświęcimia. Znalazło się w nim pytanie, czy aktualny włodarz miasta poprze przedstawiony program. „Pytanie to zadamy wszystkim kandydatom ubiegającym się o mandat prezydenta Oświęcimia” zapewniają Wilczak, Leśniak i Plinta. 18 tez KWW Porozumienie dla Oświęcimia