Powstaje już nowy most – FILM, FOTO

Redakcja FO  |   Fakty  |   17 stycznia 2020 10:57

Stary most na drodze wojewódzkie nr 949 zniknął już z drogowej mapy, na jego miejsce powstaje już następny. Będzie dostępny końcem listopada.

„Nowy most będzie posiadał długość 157 metrów nad korytem rzeki Soły, a wraz z drogami dojazdowymi, których budowę zakłada plan inwestycji. Jego długość będzie wynosiła około 750 metrów” – informuje Zarząd Dróg Wojewódzki w Krakowie.

Konieczny był remont lub budowa nowej przeprawy, ponieważ to jeden z kluczowych elementów infrastruktury drogowej w powiecie oświęcimskim łączący Brzeszcze z Kętami. Powstaje nowy most, którego budowa jest zaawansowana i idzie zgodnie z planem.

Stara konstrukcja została wyburzona kilka tygodni temu

„Most będzie posiadał klasę obciążenia A, czyli najwyższą z możliwych, a to oznacza, że nie będzie tu żadnych ograniczeń tonażowych. Będą również szerokie chodniki po obu stronach przeprawy” – wyjaśnia Arkadiusz Belter, kierownik budowy.

Inwestycja jest realizowana w systemie zaprojektuj – wybuduj

Wartość robót budowlanych wraz z opracowaniem projektu i uzyskaniem decyzji ZRID na przedmiotowy zakres wynosi około 14,5 mln złotych brutto. Zakończenie prac planowane jest na październik,  a oddanie do użytku na koniec listopada 2020 roku.

 

Nowy most już powstaje. Będzie gotowy końcem tego roku. Posłuchajcie jaka to konstrukcja:

Opublikowany przez Info Kęty Piątek, 17 stycznia 2020

 

 

 

Zobacz również:

Zamknięty most na Sole w Łękach

Komentarze
  • 17 stycznia 2020 21:20

    hotin

    Brawa dla naszego ukochanego rządu PiS. W tak nam niedalekiej przeszłości,rzecz nie do POmyślenia dla POsłów reprezentujących ugrupowanie PO,mających w ścisłej czołówce takich notabli jak Graś. Chwierut,Niedziela,Sowa czy inni POdwładni by ten zacny projekt uzyskał dofinansowanie!

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa