Powstaje Forum Małopolski Zachodniej – FILMY, FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   11 grudnia 2019 17:25

Przedstawiciele 19 z 30 gmin powiatów chrzanowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego i wadowickiego powołali Forum Małopolski Zachodniej.

Pomysł narodził się w głowach kilku radnych z czterech powiatów. Jeśli uda się jego realizacja, Małopolska Zachodnia stanie się subregionem, który ma mieć dużą siłę rażenia m.in. przy staraniu się o pieniądze unijne w kolejnym rozdaniu.

Dzisiaj na spotkaniu w Muzeum Zamek w Oświęcimiu włodarze 19 gmin podpisało list intencyjny, powołujący Forum Małopolski Zachodniej. Założenia projektu zaprezentował Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

▲Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia

▲ Andrzej Saternus

▲ Tadeusz Arkit, radny wojewódzki

▲ Tomasz Żak, burmistrz Andrychowa

▲ Robert Maciaszek, burmistrz Chrzanowa

▲ Andrzej Uryga, starosta Chrzanowski

▲ Krzysztof Kozik, poseł

▲ Ula Maj, dyrektor Oświęcimskiego Centrum Kultury odczytuje treść listu intencyjnego w sprawie powołania Forum Małopolski Zachodniej

▲ Janusz Chwierut podpisuje list intencyjny

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa