POWIAT. Modernizują kształcenie zawodowe

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   5 października 2011 15:30

Szkoły z powiatu oświęcimskiego przystąpiły do realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Polsce. Powiat oświęcimski pozyskał na ten cel 7 mln zł. Przedsięwzięcie współfinansuje Unia Europejska.

W projekcie, który zakończy się w 2014 roku uczestniczy siedem powiatowych zespołów szkół oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Oświęcimiu. Za pozyskane fundusze powiat zakupi pomoce dydaktyczne, sprzęt i wyposażenie sal lekcyjnych oraz sfinansuje kursy dla uczniów.

Z nowego programu skorzystali ju m.in. uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 10 w Kętach, którzy poznali fabrykę produkcji samochodów w Gliwicach. Młodzież z PZ nr 5 w Oświęcimiu uczestniczyła w warsztatach w zakresie architektury i krajobrazu, a uczniowie z PZ nr 3 brali udział w Targach Logistyki i Spedycji w Poznaniu.

Na zdjęciu: Centrum Kształcenia Praktycznego w Oświęcimiu. Fot. Paweł Wodniak

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa