POWIAT. Dyskutowali o lokalnym rynku pracy

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   5 października 2011 09:48

Członkowie powiatowej rady zatrudnienia dyskutowali o aktualnej sytuacji na rynku pracy a także o ilości wykorzystanych przez Powiatowy Urząd Pracy środków krajowych i unijnych.

Na posiedzeniu rady jej uczestnicy przedstawili dane statystyczne dotyczące poziomu bezrobocia w powiecie oświęcimskim. Pod koniec sierpnia w Powiatowym Urzędzie Pracy były zarejestrowane 6074 osoby. Wśród nich było 2288 mężczyzn i 3786 kobiet. W lipcu stopa bezrobocia wyniosła 11,3 procent. W tym samym czasie bezrobocie w Polsce osiągnęło poziom 11,7 procent w województwie małopolskim 9,8 procent.

Najwięcej bezrobotnych w powiecie mieszka w Oświęcimiu. Bez pracy jest 1798 osób. W Kętach takich osób jest 1670, w Brzeszczach 574, w gminie Oświęcim 516, w Chełmku 446, w Zatorze 441, w Osieku 274, w Przeciszowie 260 a w gminie Polanka Wielka 130.

W ramach pieniędzy z Funduszu Pracy udało się dotychczas zaktywizować 519 osób, dzięki funduszom z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – 331 bezrobotnych i 33 z kasy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.. PUP przeznaczył także ponad 100 tys. zł pozyskanych z rezerw Ministerstwa Pracy i Pomocy Społecznej na organizacje robót publicznych w gminach dotkniętych skutkami powodzi.

Na zdjęciu: Powiatowej Radzie Zatrudnienia przekazano dane dotyczące stanu bezrobocia i stopnia wykorzystania środków finansowych. Fot. PUP

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .