Powiat daje biuro i liczy na jego rozwój

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   24 marca 2016 09:44

Ciekawy start-up dla założycieli jednoosobowych firm przygotowało Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu i Powiatowy Urząd Pracy. WorkMe Up to bezpłatna przestrzeń co-workingowa dla jednoosobowych firm, miejsce spotkań ludzi kreatywnych, ciekawych wykładów i meet-up’ów.

– Czym jest WorkMe Up? To odpowiedź na zapotrzebowanie dzisiejszego rynku pracy, w którym ważne miejsce zajmują jednoosobowe firmy oraz młodzi ludzie wkraczający na rynek, którzy wskazują samozatrudnienie jako swój sposób na życie – tłumaczy Nikolina Magiera, rzeczniczka prasowa starostwa.

Powiat wspólnie z pośredniakiem proponuje biuro w budynku internatu oświęcimskiego Chemika przy ulicy Bema. Początkowo powstanie tam kilkanaście stanowisk do pracy. Korzystanie z tego miejsca będzie bezpłatne.

Na razie starostwo przeprowadziło konkurs na koncepcję zagospodarowania przestrzeni WorkMe Up, liczącej 30 metrów kwadratowych.

– Dajemy biuro. W zamian oczekujemy zaangażowania w rozwój tego miejsca – dodaje Magiera.

Niebawem przedstawimy dalsze losy przestrzeni WorkMe Up, mającej na celu m.in. wsparcie kreatywnych osób, które same sobie stworzyły stanowisko pracy.

Komentarze
  • 24 marca 2016 21:01

    Kpiarz

    start-up, WorkMe Up, co-workingowa

    Do normalnego urzędniczego bełkotu, który na ogół ma niewiele wspólnego z literacką polszczyzną, powiatowe pierdzistołki dołączyły angielskie ble-ble-ble.
    No, ale powiat musi dorosnąć do centralnych metod robienia ludziom wody z mózgu przez współpartyjniaków. I od czegoś trzeba zacząć. Pseudo angielszczyzna sie do tego nadaje jak mało co.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa