Potrącenie rowerzystki w Oświęcimiu. 56-latka trafiła do szpitala – AKTUALIZACJA

Redakcja eFO  |   Fakty,Na sygnale  |   9 lipca 2024 14:14
Udostępnij

Dziś rano doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy. 56-letnia kobieta trafiła do szpitala.

Dziś, 9 lipca 2024 roku, o godzinie 9.40 służby ratunkowe interweniowały na ulicy Zatorskiej w Oświęcimiu, gdzie doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy.

Policja ustaliła, że 35-letnia mieszkanka Oświęcimia, kierując fiatem, potrąciła na przejeździe dla rowerów 56-letnią rowerzystkę, również mieszkankę Oświęcimia. 

„Poszkodowana kobieta była przytomna. Trafiła do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu” – wyjaśnia aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.

Policja prowadzi dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku.

Aktualizacja, godz. 14.30

Po badaniach okazało się, że rowerzystka doznała jedynie stłuczeń w związku z powyższym zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie

Duże podziękowania należą się świadkom zdarzenia, którzy udzielili pierwszej pomocy rannej, a także wezwali służby ratunkowe.

Policjanci apelują do kierowców i rowerzystów
Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów, koncentrację podczas prowadzenia pojazdu, a przede wszystkim o zwrócenie szczególnej uwagi na znajdujących się na jezdni niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych, rowerzystów oraz motocyklistów. 

„To oni w przypadku zdarzenia drogowego odnoszą najpoważniejsze obrażenia. Z kolei do niechronionych uczestników ruchu drogowego apelują o szczególną uwagę podczas poruszania się jezdnią, a zwłaszcza podczas jej przekraczania” – apelują mundurowi.