Poszukiwany pijany kierowca sprawcą kolizji – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   29 listopada 2019 11:56

Poszukiwany listem gończym pijany kierowca spowodował kolizję we Włosienicy i uciekł z miejsca zdarzenia. Miał prawie cztery promile. Jest już za kratkami.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu otrzymał dwa telefoniczne zgłoszenia o białym peugeocie, jadącym slalomem drogą krajową nr 44 pomiędzy Oświęcimiem a Zatorem. We wskazany rejon wysłał patrole oświęcimskiej drogówki i zatorskiej prewencji.

Policjanci wydziału ruchu drogowego we Włosienicy natknęli się na peugeota, który zjechał do rowu. Od mieszkańców powiatu wadowickiego, którzy zatrzymali się, by udzielić pomocy uczestnikom kolizji dowiedzieli się, że pijany kierowca uciekł pieszo.

Po kilkunastu minutach mundurowi zlokalizowali mężczyznę, pasującego do opisu. Zatrzymali go po krótkim pościgu. Sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec Przeciszowa. W wydychanym powietrzu miał 3,6 promila alkoholu. Nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd listem gończym. Powinien bowiem odsiadywać karę więzienia za rozbój i niepłacenie alimentów. Dlatego też, gdy wytrzeźwiał, trafił prosto do więzienia.

Policja zwraca uwagę na właściwą reakcję instruktora nauki jazdy z Olkusza i jego kursantki oraz mieszkańców powiatu wadowickiego, dzięki którym udało się wyeliminować z ruchu drogowego, i nie tylko, przestępcę.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa