Poszukiwania Tygrysa. Niezwykłe plakaty w Brzezince

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   1 marca 2021 14:38

Wczoraj w Brzezince pojawiły się plakaty, narysowane dziecięcymi rękami. Dotyczą kocurka Tygryska, który się zapodział. Już wiemy, że kot jest cały i zdrowy.

Tygrys ma dwa lata i biało-czarną sierść. Mieszka w Brzezince z dziesięcioletnią Julką, pięcioletnią Tolą i ich rodzicami. Znikał już z domu, ale kiedy nie wracał przez kilka dni, siostry wzięły sprawę w swoje ręce.

W niedzielę wraz z ze starszymi koleżankami, Roksaną i Nikolą, wykonały plakaty i pod czujnym okiem taty rozwiesiły we wsi. Na rysunku jest opis Tygryska, numer telefonu kontaktowego, a nawet obietnica nagrody w wysokości 30 złotych za informację o kocurku.

„To wysokość kieszonkowego Julki, więc pewnie stąd taka kwota” – śmieje się pani Paulina, mama dziewczynek.

Z pomocą przyszedł także pan Krzysiek, strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezince, który sfotografował jedno z ogłoszeń i umieścił na Facebooku. Jego wpis udostępniły 64 osoby, chcące pomóc w odnalezieniu kociaka.

W międzyczasie udało się zlokalizować miejsce pobytu Tygryska. Okazało się, że kocurek mieszka nie tylko u Julki i Toli, ale także, czasowo, pomieszkuje u ich sąsiadów. A być może u jeszcze jednej rodziny w sołectwie.

„Wiemy, że jest cały i zdrowy i ma się dobrze. Czekamy, zwłaszcza dziewczynki, aż znów przyjdzie pomieszkać u nas” – mówi pani Paulina.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .