Poszukiwacze zaginionych kluczy

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   31 stycznia 2018

“Bombowa” interwencja, o której pisaliśmy w poprzednim artykule, nie była jedyną nietypową akcją. Policjanci bowiem szukali zaginionych kluczy.


Mieszkaniec osiedla Błonie w Oświęcimiu zgłosił policji, że jego niepełnosprawny sąsiad zgubił klucze i nie ma jak dostać się do mieszkania. Patrol pojechał na miejsce, gdzie zastał 57-letniego mężczyznę, który ma znaczne trudności z poruszaniem się i chodzi o kulach.

Mundurowi ustalili okoliczności, w jakich oświęcimianin mógł zgubić klucze. Następnie wspólnie z drugim patrolem zaczęli dokładnie sprawdzać trasę, którą przemierzył 57-latek.

W trakcie poszukiwań zajrzeli także do sklepu. Tam okazało się, że niedługo wcześniej jakiś przechodzień przyniósł sprzedawcy klucze, które znalazł w pobliżu na chodniku.

Funkcjonariusze wrócili do bloku i oddali klucze niepełnosprawnemu mężczyźnie. Ten nie krył wdzięczności za pomoc, bez której musiałby spędzić dużo czasu w klatce schodowej. Znalezienie ślusarza, który pokonałby zamki, ze względu na wieczorową porę, z pewnością trwałoby bardzo długo.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa