Posypały się mandaty za prędkość

1 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   8 maja 2018

Policjanci z oświęcimskiej drogówki przeprowadzili wczoraj akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Na drogach powiatu posypały się mandaty.

Po długim majowym weekendzie, który obfitował w sześć wypadków drogowych i 44 zgłoszone kolizje, Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu przeprowadziła działania związane z kontrolą prędkości na drogach.

Akcja trwała zaledwie kilka godzin. W różnych częściach powiatu policjanci zatrzymali do kontroli 86 samochodów. Kierowcy 72 z nich przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość. Większość będzie musiała zapłacić mandaty. Dla kilku sprawa skończyła się pouczeniem.

Jeden z kierujących nie będzie mógł wsiąść za kierownicę przez najbliższe trzy miesiące. 46-letni mężczyzna Jawiszowic mknął renaultem ulicą Łęcką w Zasolu aż 101 km na godz. Tym samym przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym szybkość o ponad 50 km na godz. Otrzymał wysoki mandat i na kwartał stracił prawo jazdy.

Policjanci w białych czapkach kontrolowali jednak nie tylko prędkość. Każdy kierowca musiał zdać egzamin na trzeźwość. Mundurowi sprawdzali także stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci.

Policja kolejny raz apeluje o rozwagę i rozsądek na drogach. Bezpieczeństwo zależy bowiem przede wszystkim od racjonalnych i zgodnych z przepisami zachowań uczestników ruchu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa