Pościg w Przeciszowie. Kierowca był poszukiwany – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   3 grudnia 2018 21:54

Policyjnym pościgiem zakończyła się dzisiaj próba zatrzymania pick-up’a do kontroli drogowej. Okazało się, że kierowca był poszukiwany listem gończym.

Policjanci, pełniący służbę na drodze krajowej nr 44 w Przeciszowie, około godziny 10.30 chcieli zatrzymać do kontroli półciężarówkę mitsubishi. Kierowca jednak nie zareagował na znaki, dawane przez mundurowych. Funkcjonariusze ruszyli w pościg.

Pick-up zjechał z krajówki na drogę wojewódzką nr 949, prowadzącą w kierunku Osieka. Pędził w stronę Piotrowic. Nagle kierowca skręcił w kierunku Polanki Wielkiej. Podczas tego manewru stracił panowanie nad kierownicą.

Mitsubishi zjechało z drogi i wpadło do rowu. Prowadzący go mężczyzna próbował kontynuować ucieczkę pieszo. Policjanci byli jednak szybsi i zatrzymali kierowcę.

Uciekinierem jest 22-latek, poszukiwany listem gończym. Trafił do celi w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa KPP, potwierdza, że doszło do incydentu, jednakże na razie nie podaje szczegółów.

Policjanci wydziału kryminalnego muszą bowiem wykonać czynności, związane z listem gończym, wydanym przez organ spoza powiatu oświęcimskiego. Jutro postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego 22-latek był poszukiwany.

Dzisiaj natomiast już wiadomo, że policjanci postawią mu zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i ucieczki przed policjantami. Artykuł 178b „Kodeksu karnego” przewiduje za to przestępstwo karę do pięciu lat więzienia.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa