Popołudniowe karne łosie

5 Marcin Cichowski  |   Fakty,Karne łosie  |   7 grudnia 2015

Kara finansowa za parkowanie na miejscu inwalidzkim przez osoby nieuprawnione jest wysoka. W dalszym ciągu jednak często, zbyt często, na „kopercie” stają kierowcy nieposiadający stosownych uprawnień.

Tak właśnie na ulicy Nojego w Oświęcimiu zaparkował kierowca niebieskiego peugeota.

Tę kopertę wyznaczono, by samochody nie parkowały w tym miejscu. Jest to bowiem dojście do pochylni dla osób niepełnosprawnych, niemogących chodzić po schodach, a także dla jadących z wózkami dziecięcymi.

Oświęcim, karne łosie, parkowanie, bezpieczeństwo

Oświęcim. ulica Garbarska. Fot. Czytelnik portalu

Nasz Czytelnik musiał zrezygnować z wizyty u lekarza, bo przez bezmyślność kierowcy renaulta scenica nie był w stanie wjechać wózkiem inwalidzkim do przychodni przy ulicy Garbarskiej w Oświęcimiu.

Na terenie Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu w kwestii parkowania panuje wolnoamerykanka. Mimo, że pracownicy ochrony upominają kierowców i zamieszczają za wycieraczkami informacje o konieczności dostosowania się do przepisów ruchu drogowego.

Oświęcim, karne łosie, parkowanie, bezpieczeństwo

Oświęcim, teren szpitala. Fot. Czytelnik portalu

Parkowanie „gdzie popadnie” utrudnia pracę dostawcom posiłków dla chorych. Kierowca samochodu dostawczego praktycznie codziennie musi manewrować w „tunelu” stworzonym przez parkujące samochody. I to nie tylko pacjenci parkują bez pomyślunku. Samochody lekarzy również utrudniają przejazd.

Tak zaparkowane auta stwarzają też zagrożenie. Az strach pomyśleć, jak po uliczkach szpitalnych miałyby się poruszać wozy bojowe straży pożarnej, gdyby doszło do nieszczęścia wymagającego interwencji strażaków.

Oświęcim, karne łosie, parkowanie, bezpieczeństwo

Oświęcim, teren szpitala. Fot. Czytelnik portalu

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa