Poniedziałek obfitował w zdarzenia drogowe – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   22 czerwca 2021 14:47

Do kilku zdarzeń drogowych doszło w upalny poniedziałek w powiecie oświęcimskim. Policjanci apelują o rozwagę na drogach.

W Zatorze na ulicy Krakowskiej 56-latka z powiatu wadowickiego, skręcając toyotą w lewo zderzyła się z motocyklem honda, prowadzonym przez 35-latka z Osieka. Mężczyzna trafił do szpitala. Lekarze stwierdzili, że jest jedynie potłuczony.

Także w Zatorze, na ulicy 1 Maja, miejscowy 60-letni rowerzysta najechał na tył śmieciarki. Ratownicy medyczni stwierdzili, że mężczyzna musi trafić na badania na szpitalny oddział ratunkowy.

Ulicą Konopnickiej w Oświęcimiu jechała fordem 40-letnia mieszkanka Chełmka. Najechała na tył opla, prowadzonego przez 26-letniego kęczanina. Kobieta dostała mandat i punkty karne.

Z kolei na ulicy Konarskiego, dokładnie o godzinie 14.50, ciężarówka uderzyła w tył forda, prowadzonego przez 25-letnią oświęcimiankę. Gdy poszkodowana zjeżdżała na parking, kierowca samochodu ciężarowego odjechał, najprawdopodobniej w kierunku Bierunia.

Pokrzywdzona z parkingu wykonała zdjęcie ciężarówki, której kierowca po spowodowaniu kolizji drogowej odjechał z miejsca zdarzenia.

„Aktualnie policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia jego personaliów. Prezentujemy również zdjęcie odjeżdżającej ciężarówki, które zdążyła zrobić poszkodowana” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W Nowej Wsi na ulicy Oświęcimskiej mieszkanka Porąbki jadąca toyotą, zderzyła się z rowerzystą, który jechał drogą dla rowerów. Ratownicy medyczni zabrali cyklistę na oświęcimski szpitalny oddział ratunkowy, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.

Miejsce potrącenia rowerzysty w Nowej Wsi. Fot. Policja

Do kolejnego zderzenia doszło w Osieku na ulicy Głównej. 35-letni osieczanin zwolnił swoim fordem, gdyż chciał skręcić w prawo. Świateł stopu nie zauważył 22-letni mieszkaniec Tychów. Dostawczym volkswagenem uderzył w tył forda i wepchnął go na ogrodzenie.

Kierowca volkswagena najechał na tył forda. Fot. Policja

Sprawca i w tym przypadku odjechał z mandatem i punktami karnymi.

„Apelujemy o zmniejszenie prędkości, stosowanie się do przepisów drogowych, a także o uwagę i rozsądek za kierownicą” – mówi rzecznik prasowa.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .