Ponad kilogram narkotyków u mieszkańca Brzeszcz

Paweł Wodniak  |   Fakty,Na sygnale  |   10 lipca 2024 14:02
Udostępnij

Policjanci zatrzymali brzeszczanina, u którego znaleźli znaczną ilość środków odurzających. Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Brzeszczach ustalili, że związek z przestępstwami narkotykowymi może mieć 35-letni mieszkaniec miasta. Odwiedzili go w mieszkaniu, które przeszukali, podobnie jak piwnicę. Właśnie w przyziemiu znaleźli 14 woreczków foliowych ze szczelnie zapakowanym suszem roślinnym, woreczek z białą substancją, wagę elektroniczną i kilka tysięcy złotych.

Znalezione substancje to marihuana i amfetamina. Z ponad kilograma używek można by przygotować około 1500 porcji narkotyków.

Policjanci, a następnie prokurator postawili 35-latkowi zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi za to kara do 10 lat więzienia.

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy w Oświęcimiu przychylił się do tego wniosku. Brzeszczanin przebywa już w aszecie śledczym.

„Aktualnie policjanci ustalają, czy zatrzymany trudnił się również rozprowadzaniem środków odurzających” – informuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.