Ponad 1300 pierwszoklasistów w powiatowych szkołach

Paweł Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   22 lipca 2021 19:30

Władze powiatu zatwierdziły wyniki rekrutacji do pierwszych klas powiatowych szkół ponadpodstawowych. Nowi uczniowie będą się uczyć w 49 oddziałach.

Najbardziej oblegane rodzaje klas to w tym roku technik informatyk, technik logistyk i klasa mundurowa w Chemiku oraz klasy matematyczno-geograficzne, biologiczno-chemiczne i humanistyczne w liceach ogólnokształcących.

„1328 kandydatów do klas pierwszych do 30 lipca powinno potwierdzić wolę nauki w oddziale, do którego się zakwalifikowali” – mówi Monika Stalica, naczelniczka wydziału edukacji, zdrowia i spraw społecznych w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu.

W powiecie oświęcimskim jest 1402 absolwentów podstawówek, którzy uczestniczyli w elektronicznej rekrutacji do dalszej edukacji. Prawie tysiąc z nich we wrześniu zasiądzie w ławkach szkół powiatowych.

Do oświęcimskich placówek było także sporo chętnych z innych powiatów, m.in. 130 z powiatu bielskiego, ponad 70 z chrzanowskiego, 44 z wadowickiego, 25 z pszczyńskiego, czy 17 z bieruńsko-lędzińskiego.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .