Pomożecie Tymkowi wyjechać na leczenie do USA? – FILM, FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Styl życia  |   5 stycznia 2020 08:00

Tymek Stanek, dziewięciolatek z Oświęcimia najpierw poszukiwał pomocy w Niemczech, gdy go zdiagnozowano na neurofibromatozę jedynym ratunkiem okazało się leczenie w USA.

Po trzech wizytach w USA, leczeniu lekami specjaliście zdecydowali, że chłopcu jest potrzebne bardziej inwazyjne leczenie. Chcą mu przetoczyć krew, by ją oczyścić. Rodzice Tymka mają nadzieję, że syn będzie mógł wyjechać do Johns Hopkins Children’s Center w Baltimore 23 stycznia. Do tego celu brakuje im 50 tysięcy złotych.

Nerwiakowłókniakowatość

Profesor Mautner, niemiecki profesor, pod którego opieką jest Tymek zasugerował rodzicom, by ruszyli po dalsza pomoc do USA.

„Jeszcze nie widziałem tak zatrutego dziecka. Państwa syn to wyzwanie dla neurologa i wyzwanie rodzicielskie, nie moge przekraczać swoich kompetencji, Tymek potrzebuje pomocy, jest zbyt złożony neurologicznie” – powiedział Mautner.

Choroba genetyczna NF1 wywołała u Tymka chorobę autoimmunologiczną wraz z boreliozą i autoimmunologiczną epilepsją.

 

 

„Jego centrum dowodzenia, czyli mózg i rdzeń kręgowy stanęły w ogniu, bo nie ma odporności i organizm wchłania wszystko z powietrza, wody, żywności” – tłumaczą Aneta i Lucjan Stankowie, rodzice chłopca.

Aneta i Lucjan kilka lat szukali diagnozy wszystkich objawów Tymka, bo coraz mniej jadł, unikał słońca, miał koszmary nocne, szybko się męczył, przez to był bardzo agresywny. Rodzice wszystkim wokół nieustannie tłumaczyli, że to objawy neurologiczno-psychiatryczne.

 

 

„Najgorsze są okresy jesienno-zimowe, wtedy wszystko się u naszego synka nasila. Dziś już wiemy, że smog mu nie pomaga, pogarsza stan syna czyniąc spustoszenia w młodym ciele. Dzięki kilku wyjazdom do USA, Waszej chęci pomocy ale również dzięki pomocy solidarnej Polonii w USA już wiemy, że w mojej krwi płynie trucizna” – tłumaczą Stankowie.

 

 

„Znaleziono u Tymka nie tylko styren czy kauczuk i aluminium pochodzący z kominów pobliskich fabryk, ale stopień zatrucia ciała metalami ciężkimi, toksynami, drożdżakami, substancjami radioaktywnymi – środki owadobójcze czy uszlachetniacze paliw, nawet butadien i borelioza sprawiają, że w USA leczenie zajmie kilka lat” – mówi Aneta Stanek.

 

Tymek Lucjan Stanek#ofiarasmogumiastociszyprawdamiastopokojufałsz

Opublikowany przez Tymka Lucjana Stanka Środa, 18 grudnia 2019

 

Można pomóc Tymkowi

„Gdyby mnie nie zdiagnozowano w porę zostałby „roślinką” w wieku 25 lat. Dziękujemy, że tak pomagacie mojemu synowi. Potrzebujemy przetoczyć krew i ją oczyścić z trucizny, która płynie w jego żyłach. Ale do tego potrzeba kolejnych badań krwi i moczu by sprawdzić predyspozycje Tymka” – dodaje Aneta Stabnek.

Te badania są drogie. Dlatego rodzina prosi o pomoc w finansowaniu badań i leczenia swojego dziecka. Pomóc można wpłacając pieniądze na konto zrzutki na adres zrzutka.pl

 

 

Zabija mnie SMOG!!! Nie palcie odpadami 🙏🙏….popatrzcie na mnie!!😳😳😳

Opublikowany przez Tymka Lucjana Stanka Poniedziałek, 30 grudnia 2019

 

>>> CHCĘ POMÓC <<<

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .