Pomoc bezdomnym zwierzętom: wrzuć butelkę, pomóż schronisku

Redakcja eFO  |   Fakty,Styl życia  |   9 lipca 2024 05:00
Udostępnij

W supermarkecie Delfin w Oświęcimiu pojawiło się urządzenie do recyklingu butelek i puszek, z którego 50 groszy za każdą wrzuconą sztukę trafia do oświęcimskiego schroniska.

Supermarket Delfin w Oświęcimiu, zlokalizowany na osiedlu Stare Stawy, przy ulicy Zagrodowej 27A zainstalował nowe urządzenie do wrzucania plastikowych butelek i puszek, które ma na celu wspieranie lokalnego schroniska dla zwierząt. Za każdą wrzuconą butelkę lub puszkę, supermarket przekazuje 50 groszy na rzecz oświęcimskiego schroniska.

Można też komercyjnie oddać butelki

Urządzenie, które przyjmuje wyłącznie butelki i puszki dostępne w sprzedaży w Delfinie (nawet, jeśli nie kupiło się ich w placówce), zostało zainstalowane w formie testowej tylko w placówce w Oświęcimiu. Dzięki temu inicjatywa ma szansę na ocenę skuteczności i potencjalne rozszerzenie na inne lokalizacje w przyszłości.

„Jeśli kod ean pokrywa się to automat butelkę przyjmie, z racji, że urządzenie jest testowo mogą wystąpić nieprawidłowości, które na bieżąco wykluczamy” – informuje Fakty Oświęcim Martyna Tobiczyk, asystentka zarządu supermarketu Delfin.

Testowanie nowego systemu w Oświęcimiu jest ważnym krokiem w kierunku ekologicznego recyklingu i wspierania zwierząt w potrzebie. Koszt urządzenia to 100 tysięcy złotych.

Urządzenie już teraz spotkało się z pozytywnym odbiorem mieszkańców, którzy chętnie wrzucają butelki i puszki, wiedząc, że wspierają lokalne schronisko. 

„To świetny sposób na połączenie dbania o środowisko z pomocą dla zwierząt” – mówi jedna z klientek supermarketu.