Policyjny pościg. Zepchnęli uciekiniera z drogi – FILM, FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   30 marca 2020 14:01

Policjanci z oświęcimskiej drogówki prowadzili pościg za piratem drogowym. Kierowca był pod wpływem narkotyków. Mundurowi zepchnęli uciekiniera z drogi.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie. Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pełnili służbę w nieoznakowanym radiowozie opel vectra. Na drodze z Kęt do Oświęcimia dostrzegli opla insignię, którego kierowca w niebezpieczny sposób wyprzedzał inne samochody w miejscach, gdzie taki manewr jest zabroniony.

Ponadto policyjny radar wskazywał, że insignia mknęła 116 km na godz. w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”.

Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, zamierzając zatrzymać insignię. Kierowca jednak zamiast zwolnić, zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Prowadzili go przez Osiek, Głębowice, Polankę Wielką i Porębę Wielką.

Uciekinier nie pozwalał się wyprzedzić policyjnej vectrze, zajeżdżając ścigającym go funkcjonariuszom drogę. Miejscami pędził z prędkością dobiegającą 180 km na godz.

Na ulicy Wojewódzkiej w Porębie kierowca zwolnił na krętej drodze. Wówczas mundurowi zdecydowali w radykalny sposób zatrzymać pirata drogowego.

„Na łuku drogi uderzyli radiowozem w bok opla spychając auto z jezdni. W efekcie tego manewru unieruchomili opla” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci wybiegli z radiowozu trzymając broń w rękach. Następnie wyciągnęli mężczyznę z opla i skuli kajdankami.

Ściganym był 44-letni mieszkaniec Osieka. Uciekał, bo był poszukiwany przez sąd do odbycia kary 10 miesięcy więzienia za wcześniejszą jazdę po pijanemu. Ponadto kierowca ma na swoim koncie dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, w tym jeden dożywotni.

44-latek tym razem był trzeźwy. Jednak policyjne narkotestery wykazały w jego organizmie kokainę i amfetaminę.

„Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz złamanie dożywotniego zakazu kierowania pojazdami grozi kara po pięć lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę po narkotykach kara do dwóch lat pozbawienia wolności” – tłumaczy policjantka.

Osieczanin trafił do policyjnej celi. Stamtąd policjanci przewiozą go prosto do zakładu karnego, gdzie spędzi co najmniej najbliższe 10 miesięcy.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .