Policyjna wizyta na półkolonii, czyli Bezpieczne Wakacje 2020 – FOTO

Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   30 lipca 2020 14:08

Policjanci z drogówki odwiedzili uczestników półkolonii w Szkole Podstawowej nr 11 w Oświęcimiu. Gościli u nich w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020”.

Mundurami spotkali się z młodymi ludźmi na dziedzińcu Jedenastki. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w trakcie letniego wypoczynku nad wodą, w górach, na placach zabaw, ale także w Internecie.

„W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa, jakie należy stosować podczas pobytu nad morzem, rzeką, czy jeziorem. Podkreślali, że w tym roku niezależnie od miejsca wypoczynku należy pamiętać i stosować obowiązujące zasady wprowadzone w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Niemniej istotna była profilaktyka ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli uczestnikom letniego wypoczynku w mieście podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas przemieszczania się pieszo, na rowerze, hulajnodze czy rolkach. Podkreślali, jak ważne jest stosowanie kasku ochronnego i elementów odblaskowych.

Goście w mundurach poruszyli zagadnienia związane z cyberzagrożeniami i tłumaczyli, jak nie stać się ofiarą cyberprzemocy. Przedstawiali mechanizm działania sprawców, który może przybrać formę nękania, straszenia, szantażowania, publikowania lub rozsyłania ośmieszających, kompromitujących informacji czy zdjęć, oraz podszywania się w sieci pod kogoś innego.

„Od policjantów dzieci uzyskały także wskazówki, gdzie szukać pomocy w przypadku stania się ofiarą tego rodzaju przestępczości” – dodaje policjantka.

Policyjna akcja „Bezpieczne Wakacje 2020” trwa od 26 czerwca, a zakończy się 31 sierpnia. Realizują ją funkcjonariusze wszystkich trzech pionów – drogówki, prewencji i wydziału kryminalnego.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa