Policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły” trwa – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   22 września 2021 17:27

Do końca września potrwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci uczą pierwszaków z podstawówek zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze od początku września czuwają nad bezpieczeństwem uczniów przy szkołach podstawowych.

Jednocześnie funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, zespołu do spraw nieletnich oraz dzielnicowi prowadzą zajęcia profilaktyczne dla pierwszaków z podstawówek.

„W ubiegłym tygodniu policjanci przeprowadzili kilkadziesiąt spotkań w szkołach w Oświęcimiu, Brzezince, Harmężach, Babicach, Włosienicy, Rajsku, Kętach, Osieku, Witkowicach, Bulowicach, Nowej Wsi, Zatorze, Przeciszowie, Piotrowicach, Smolicach, Laskowej, Podolszu, Graboszycach, Palczowicach, Chełmku, Gorzowie i Bobrku” – wylicza aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Podczas prelekcji funkcjonariusze omawiali zasady poruszania się pieszo po drogach, szczególny nacisk kładąc na zachowanie się przed i na przejściu dla pieszych.

Pierwszaki z podstawówki w Grojcu z policjantkami z oświęcimskiej drogówki. Fot. Policja

„Przypomnieli o zakazie używania telefonu, czy tabletu podczas przechodzenia przez jezdnię, opowiedzieli o zasadach korzystania z rowerów, hulajnóg oraz deskorolek. Pokazali w jaki sposób należy poruszać się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza oraz w jaki sposób prawidłowo nosić odblaski. Uświadomili dzieciom, że tylko dzięki prawidłowemu zachowaniu na drodze, rozsądkowi oraz uwadze, można uniknąć wielu groźnych sytuacji” – dodaje policjantka.

Podczas spotkań z pierwszakami mundurowi prezentowali także dzieciom sprzęt służbowy i opowiadali o pracy policjanta.

„Przypominamy, że w edukacji bezpiecznych zachowań, najważniejszą do spełnienia rolę mają rodzice. Troszcząc się o bezpieczeństwo swojego dziecka, rozpoczynającego naukę, rodzice powinni omówić z nim jak ważne jest jego bezpieczeństwo na drodze, pokazać najbezpieczniejszą trasę do szkoły i sposób jej pokonania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na przejścia dla pieszych. Ponadto, wyposażyć ubranie i plecak w elementy odblaskowe” – apeluje rzecznik prasowa oświęcimskiej policji.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .