Policjant na rękach wyniósł seniorkę z zadymionego domu

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   16 stycznia 2020 16:13

Ferdynand Sajdak z Komisariatu Policji w Zatorze jest kolejnym bohaterem w niebieskim mundurze. Na rękach wyniósł seniorkę z zadymionego domu.

Aspirant sztabowy brał udział w policyjnym zabezpieczeniu „I Przeciszowskiego Biegu i Nordic Walking”. Impreza była częścią lokalnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W pewnym momencie zatorski dzielnicowy dostrzegł z jednego z oddalonych o około 200 metrów domów wybiegli dwaj wyraźnie zdenerwowani mężczyźni. Zaniepokojony policjant skierował się w ich stronę przypuszczając, że ktoś może potrzebować pomocy.

Na miejscu dowiedział się, że w kuchni domu zapłonął tłuszcz na patelni. Ogień udało się opanować, ale cały budynek był mocno zadymiony. Tymczasem mieszkająca w nim 70-latka nie chciała wyjść z domu.

Ferdynand Sajdak natychmiast wbiegł do wnętrza i po chwili wyszedł z seniorką na rękach. Podtrutą dymem kobietę przekazał chwile później ratownikom medycznym, którzy zabrali ją do szpitala.

Zobacz również:

Płonęła kuchnia i kotłownia

Policjanci wynieśli mężczyznę z zadymionego mieszkania

Pobiegli dla WOŚP – FOTO

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa