Policjanci z akcją „Wielkanoc 2019”

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   19 kwietnia 2019 12:58

Dzisiaj policjanci rozpoczęli prewencyjna akcję „Wielkanoc 2019”. Na drogach trzeba się spodziewać większej liczby funkcjonariuszy z drogówki.

Święta, a także okres przed i poświąteczny to czas wzmożonego ruchu na drogach. Dlatego też poza pilnowaniem ładu i porządku publicznego policjanci będą dbać o bezpieczeństwo drogowe.

„W ubiegłym roku na drogach powiatu oświęcimskiego pomimo wzmożonego ruchu było bezpiecznie. Jednakże policjanci byli wezwani do 13 kolizji drogowych, których powodem najczęściej był przedświąteczny pośpiech i roztargnienie co było widać w liczbach. W piątek doszło do 10 kolizji, w sobotę do dwóch, w niedzielę do jednej, a w poniedziałek nie było żadnego zdarzenia drogowego”- przypomina aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Stróże prawa zapewniają, że będą zwracać uwagę nie tylko na wykroczenia kierowców samochodów czy motocykli, ale też rowerzystów i pieszych, którzy należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oczy szeroko otwarte będą mieli też funkcjonariusze prewencji i pionu kryminalnego.

„Bezpieczeństwo zależy nie tylko od działań policjantów, ale również od zachowania wszystkich mieszkańców. Dołóżmy więc wszelkich starań, aby Święta Wielkanocne były spędzone bezpiecznie, czego mieszkańcom powiatu oświęcimskiego życzą policjanci i cywilni pracownicy policji” – dodaje aspirant Jurecka.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa