Policjanci wynieśli mężczyznę z zadymionego mieszkania

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   13 stycznia 2020 15:54

Witold Stefańczyk i Ivo Kopijasz, to policjanci, którzy wynieśli mężczyznę z zadymionego mieszkania. 57-latek, który zaprószył ogień, był już nieprzytomny.

Służby otrzymały informację o zadymieniu w bloku przy ulicy Śniadeckiego. Najbliżej miejsca, gdzie mogło dojść do pożaru, był policyjny patrol prewencji w osobach starszego sierżanta Witolda Stefańczyka i starszego posterunkowego Ivo Kopijasza.

Policjanci weszli do zadymianej klatki schodowej i szybko zlokalizowali mieszkanie, z którego dym się wydobywa. Otworzyli okna, by wywietrzyć pomieszczenia. Następnie w jednym z pokoi odnaleźli nieprzytomnego mężczyznę leżącego na tapczanie. Wynieśli go z mieszkania i przekazali strażakom, którzy właśnie przybyli na wezwanie.

Przyczyną zadymienia było zaprószenie ognia z tlącego się papierosa, pozostawionego na fotelu przez mieszkańca. Szybka interwencja służb zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia i tym samym uratowała życie 57-latka oraz pozostałych lokatorów bloku.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa