Policjanci dzień po dniu uratowali życie dwóm mężczyznom

Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   3 sierpnia 2020 14:08

Starszy sierżant Paweł Jarosz i sierżant Adam Bednarczyk z oświęcimskiej komendy policji w ciągu dwóch dni uratowali życie dwóm mężczyznom.

Bohaterowie w mundurach pełnią służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Kiedy w sobotę służby ratunkowe dostały informację o kłębach dymu, wydobywających się z okna mieszkania na osiedlu Chemików, sierżanci Jarosz i Bednarczyk byli najbliżej.

Pierwsi dojechali pod wskazany adres i zlokalizowali mieszkanie, w którym się paliło. Drzwi były jednak zamknięte, więc musieli je wyważyć.

„Podczas sprawdzania mieszkania w jednym z pomieszczeń odnaleźli leżącego na kanapie nieprzytomnego mężczyznę. Mundurowi natychmiast wynieśli go z mieszkania. Jeden z policjantów pozostał przy mężczyźnie monitorując jego funkcje życiowe, a drugi wbiegł ponownie do mieszkania i ugasił źródło zadymienia, którym były palące się na kuchence garnki” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Mężczyzna odzyskał przytomność. Funkcjonariusze przekazali go pod opiekę ratowników medycznych z oświęcimskiego szpitala.

W niedzielne oficer dyżurny komendy policji otrzymał informację o 47-latku, który wybiegł z domu w podoświęcimskiej miejscowości, chcąc popełnić samobójstwo. Zadanie odnalezienia mężczyzny otrzymali Paweł Jarosz i Adam Bednarczyk.

Funkcjonariusze pojechali do domu 47-latka. Wypytali członków rodziny, gdzie mógł pobiec poszukiwany. Chwile później znaleźli go w kompleksie leśnym. desperat stał na myśliwskiej ambonie z zawiązanym sznurem na szyi. Nie pozwolił policjantom podejść do siebie, grożąc samobójstwem.

Sierżanci Jarosz i Bednarczyk zaczęli rozmawiać z mężczyzną. Po kilkudziesięciu minutach rozmowy 47-latek zgodził się, by mundurowi weszli na ambonę. Mundurowi bezpiecznie sprowadzili go na ziemię i oddali pod opiekę ratowników medycznych. Ci zabrali mężczyznę do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Zobacz również:

Policjanci udaremnili próbę samobójczą

Patrol Aniołów Stróżów z drogówki znów w akcji

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa