Policjanci uratowali desperata

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   15 lutego 2016 11:19

58-letni mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Desperata uratowali oświęcimscy policjanci, którzy błyskawicznie zareagowali na zgłoszenie.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu odebrał telefon od kobiety, która powiadomiła, że jej mąż w trakcie kłótni wybiegł z domu mówiąc, że się utopi. Zanim jednak mężczyzna pobiegł w stronę Soły, przeciął sobie nadgarstki, uszkadzając żyły.

Do Grojca na poszukiwania desperata natychmiast wyruszyło kilka policyjnych patroli. Już po kilkunastu minutach poszukiwań funkcjonariusze drogówki dostrzegli stojącego w zaroślach tuż nad rzeką krwawiącego mężczyznę. Nie pozwolił im się do siebie zbliżyć grożąc, że wskoczy do wody.

Policjanci podjęli negocjacje. Poprowadzili je na tyle umiejętnie, że 58-latek oddał się w ich ręce. Następnie trafił do karetki pogotowia, gdzie zajęli się nim ratownicy medyczni, z którymi pojechał do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

W chwili zdarzenia mężczyzna był kompletnie pijany. W jego organizmie stwierdzono ponad dwa promile alkoholu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .