Policjanci uratowali desperata

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   15 lutego 2016 11:19

58-letni mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Desperata uratowali oświęcimscy policjanci, którzy błyskawicznie zareagowali na zgłoszenie.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu odebrał telefon od kobiety, która powiadomiła, że jej mąż w trakcie kłótni wybiegł z domu mówiąc, że się utopi. Zanim jednak mężczyzna pobiegł w stronę Soły, przeciął sobie nadgarstki, uszkadzając żyły.

Do Grojca na poszukiwania desperata natychmiast wyruszyło kilka policyjnych patroli. Już po kilkunastu minutach poszukiwań funkcjonariusze drogówki dostrzegli stojącego w zaroślach tuż nad rzeką krwawiącego mężczyznę. Nie pozwolił im się do siebie zbliżyć grożąc, że wskoczy do wody.

Policjanci podjęli negocjacje. Poprowadzili je na tyle umiejętnie, że 58-latek oddał się w ich ręce. Następnie trafił do karetki pogotowia, gdzie zajęli się nim ratownicy medyczni, z którymi pojechał do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

W chwili zdarzenia mężczyzna był kompletnie pijany. W jego organizmie stwierdzono ponad dwa promile alkoholu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa