Policjanci przyłączyli się do akcji #GaszynChallenge – FILM

Jola Wodniak  |   Fakty  |   19 czerwca 2020 10:42

Oświęcimscy policjanci podjęli wyzwanie i przyłączyli się do akcji #GaszynChallenge dla chorego Wojtusia, Nikolki i innych dzieci potrzebujących wsparcia.

#GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna, a w którą włączyli się inni mundurowi. Nominowane osoby lub przedstawiciele instytucji muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum pięć złotych na rzecz leczenia chorych dzieci lub nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł – każdy.

„Kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania” – tłumaczy aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci z Komendy Powiatowej policji w Oświęcimiu oraz komisariatów policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze podjęli wyzwanie i wsparli tym samym działania mające na celu niesienie pomocy Wojtusiowi, jak i innym, znajdującym się w podobnie trudnej sytuacji dzieciom. Mundurowi podarowali 1060 złotych.

#GaszynChallenge dla Nikolki

Pieniądze dla Wojtusia są już zebrane, dlatego akcja skierowana jest teraz między innymi na Nikolkę Kurpas, która cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Pomimo intensywnej rehabilitacji dziewczynka nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować – nie chodzi, nie siedzi, nie mówi. Teraz pilnie potrzebuje rekonstrukcji biodra.

 

#GaszynChallenge dla Nikolki Kurpas

👮‍♀️👮‍♂️Oświęcimscy policjanci podjęli wyzwanie💪 i przyłączyli się do akcji #GaszynChallenge dla chorego Wojtusia, Nikolka Kurpas – pomóżcie mi żyć i innych dzieci potrzebujących wsparcia.Gratulujemy👏 i zachęcamy💚 innych do pomocy <3 Więcej w eFO👇👇👇https://faktyoswiecim.pl/fakty/policjanci-przylaczyli-sie-do-akcji-gaszynchallenge-film/

Opublikowany przez Fakty Oświęcim Piątek, 19 czerwca 2020

 

Oświęcimscy policjanci nominowali kolejnych mundurowych, aby przyłączyli się do tego szczytnego celu:

– Jednostkę Wojskową Nil
– Państwową Straż Pożarną w Oświęcimiu
– Państwową Straż Muzealną w Oświęcimiu
– Grupę Poszukiwawczo Ratowniczą OSP Kęty

„Zachęcamy do zabawy i wpłat. Dzieci nas potrzebują, a my możemy im pomóc” – zachęca rzeczniczka policji.

Nikolce można pomóc, wpłacając pieniądze do skarbonki na siepomaga.pl

 

Zobacz również:

Karol Bies z ekipą wyruszył w 300-kilometrową trasę – FILMY

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .