Policjanci mieli pracowity weekend

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   12 sierpnia 2019 19:23

160 interwencji przeprowadzili w miniony weekend policjanci z komendy w Oświęcimiu i komisariatów w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze.

To były trzy bardzo pracowite doby dla stróżów prawa w powiecie oświęcimskim. Okres urlopowy i wakacyjny, pogoda z sezonem grillowym i czas różnego rodzaju imprez rozrywkowych zrobiły swoje.

26 interwencji dotyczyło zakłócenia ciszy nocnej lub ładu i porządku w miejscach publicznych. W 24 przypadkach mundurowi jeździli do awantur domowych. Ponadto 14 razy policjanci jeździli do zgłoszeń o nietrzeźwych, śpiących w miejscach publicznych.

„Interwencje te zakończyły się mandatami karnymi, wnioskami do sądu lub pouczeniami” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Funkcjonariusze prewencji, drogówki i kryminalki zapewniali też bezpieczeństwo turystom i fanom muzyki, którzy przyjechali do Energylandii w Zatorze, by korzystać z atrakcji parku rozrywki oraz na muzyczny festiwal Giganci Sceny.

Zwiększone względy bezpieczeństwa towarzyszyły także rozgrywkom piłkarskim w Oświęcimiu i Jawiszowicach.

„Ponadto policjanci, strażacy i ratownicy medyczni interweniowali na miejscu 15 kolizji drogowych oraz wykonywali czynności na miejscu jednego poważnego wypadku drogowego” – relacjonuje policjantka.

Służby musiały też przybyć na osiedle Chemików w Oświęcimiu, gdzie mieszkańców jednego z bloków zaniepokoił roznoszący się po klatce schodowej intensywny odór.

Po wyłamaniu drzwi policjanci, strażacy i ratownicy medyczni odnaleźli zwłoki mężczyzny, który od dłuższego czasu nadużywał alkoholu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa