Policjanci kontrolują place zabaw i skateparki

Paweł Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   19 marca 2020 13:53

Mundurowi oświęcimskiej komendy i podległych jej komisariatów kontrolują, czy na placach zabawi i w skateparkach nie gromadzą się dzieci i młodzież.

Sprawdzanie, czy uczniowie w czasie wolnym od nauki stosują się do zaleceń i nie gromadzą w parkach i różnych innych miejscach, ma związek z rozprzestrzenianiem się w Polsce epidemii koronawirusa i trwa od kilku dni, a dokładnie od momentu wstrzymania zajęć dydaktycznych w szkołach.

Kontroli dokonują głównie funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, a także policjanci z zespołu do spraw nieletnich i patologii.

Policja przypomina, że młodzi ludzie dla bezpieczeństwa własnego i swoich najbliższych powinni unikać miejsc, w których dotychczas zwyczajowo zbierali się młodzi ludzie.

„O zrozumienie i zastosowanie powyższych wytycznych apelujemy również do rodziców i opiekunów. Powinni oni pełnić odpowiedni nadzór i przypominać swoim pociechom, o potrzebie unikania kontaktów ze znajomymi, a także konieczności realizowania, w sposób niecodzienny, obowiązków szkolnych poprzez odrabianie pakietów edukacyjnych przesłanych przez nauczycieli w formie” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii.

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

Komentarze
  • 19 marca 2020 19:09

    dudek

    Należało by zamknąć wszystkie place zabaw na jakiś czas a zwłaszcza te ogrodzone

  • 5 kwietnia 2020 11:08

    jaki

    mam pytanie ? czy spacer z dala od innych osób, jazda na rowerze po groblach na stawach też jest zabroniona? zwłaszcza że te zakazy które ogłasza minister zdrowia czy premier są bezprawne bo mogą być stosowane tylko w stanie nadzwyczajnym. czy policjanci dając mandaty działają zgodnie z prawem czy bezprawiem pis-u.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa