Policja znalazła właściciela pieniędzy

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   12 stycznia 2018 10:52

Dzielnicowy ustalił właściciela pieniędzy, które bankomat wypłacił po odejściu klienta. Wczoraj 70-letni oświęcimianin odzyskał tysiąc złotych.

O incydencie z bankomatem, gotówką i uczciwym znalazcy informowaliśmy w artykule „Prezent” od bankomatu zaniosła na policję.

„Dzielnicowy, jeszcze tego samego dnia, posiadając początkowe numery karty bankomatowej, które wskazują bank wydający kartę, skontaktował się z jego pracownikami – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W banku jednak musiała ruszyć biurokratyczna machina, dlatego też właściciel pieniędzy o tym, że może je odebrać w komendzie, dowiedział się dopiero po kilku dniach.

Wczoraj do dzielnicowego przyszedł 70-letni oświęcimian i powiedział, że tysiąc złotych odnaleziony przez 27-letnią mieszkankę miasta i zabezpieczony przez policję, należy do niego.

„Jak się okazało  mężczyzna odszedł od bankomatu, po tym, gdy ten  zwrócił mu kartę i przez dłuższą chwilę nie wydawał gotówki. Sądząc, że bankomat się zepsuł, nie czekał dłużej. Nie był świadomy tego, że kilka chwil później bankomat wysunął gotówkę. Dodatkowo okazało się, że przez ostatnie dni nie sprawdzał stanu swojego konta” – relacjonuje Małgorzata Jurecka.

Prowadzący sprawę policjant powiedział seniorowi, jak pieniądze trafiły na policję. 70-latek nie krył wzruszenia i wdzięczności dla kobiety, która wiedziała, co zrobić z nieswoimi pieniędzmi. Wyraził nadzieję, że będzie mógł podziękować znalazczyni osobiście.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa