Policja wkroczyła w setny rok działalności – FILM, FOTO

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   25 lipca 2018

Wczoraj polska policja obchodziła 99. rocznicę powstania. Dzisiaj wkroczyła w setny rok działalności. W Oświęcimiu funkcjonariusze obchodzili Święto Policji.

Uroczysta akademia w Oświęcimskim Centrum Kultury była, jak zawsze podczas Święta Policji, okazją do oficjalnego ogłoszenia awansów i wręczenia wyróżnień.

Poza oficjelami, przedstawicielami innych służb i formacji mundurowych, rodzinami policjantów i emerytowanymi policjantami, w akademii uczestniczyła Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Posterunek Policji Państwowej Powiatu Nowotarskiego” z Nowego Targu, która prezentowała stroje polskiej policji z czasów II Rzeczpospolitej.

Wyróżnienia

Prezydent RP Srebrnym Medalem za Długoletnią uhonorował aspiranta sztabowego Tomasza Balona, naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu i komisarza Artura Palę, policjant Wydziału Kryminalnego KPP.

Młodszy inspektor Robert Chowaniec komendant powiatowy policji w Oświęcimiu za wzorowe wykonywanie obowiązków w służbowych wyróżnił nadkomisarza Jacka Pękalę, policjanta Wydziału Kryminalnego KPP, aspiranta sztabowego Artura Kasperka, oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Kętach, sierżanta sztabowego Macieja Cygana, policjanta Wydziału Ruchu Drogowego KPP i sierżanta sztabowego Mateusza Wójcika, policjanta Wydziału Prewencji KPP.

Komendant wyróżnił też cywilnych pracowników KPP – Annę Mosler i Sylwię Zółty. Podziękował za lata współpracy odchodzącym wkrótce na emeryturę Annie Jasińskiej i Danucie Wiśniewskiej oraz Tadeuszowi Świerczewskiemu, emerytowanemu już dzisiaj specjaliście Wydziału Inwestycji i Remontów Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, który wspierał oświęcimską komendę w zakresie realizacji wielu inwestycji i remontów.

Robert Chowaniec wręczył pamiątkowe statuetki w podziękowaniu za współpracę Janowi Wołoszynowi, dowódcy Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach i Andrzejowi Jani, komendantowi Społecznej Straży Rybackiej Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego Komendant powiatowy policji w Oświęcimiu w Katowicach.

Awanse

„W tym roku wyższe stopnie policyjne otrzymało 68 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu i Komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze” – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, rzeczniczka oświęcimskiej komendy.

Nadkomisarzem policji został Maciej Gołuchowski, kierownik Referatu Prewencji w Komisariacie Policji w Brzeszczach, a komisarzami Łukasz Piątek, zastępca komendanta tego komisariatu oraz Marcin Kulpa i Grzegorz Snopko z Wydziału Kryminalnego KPP w Oświęcimiu.

Nagranie: Jola Wodniak

Bliżej policji

W dniu Święta Policji funkcjonariusze przygotowali przed Oświęcimskim Centrum Kultury swoje stoisko. Prezentowali policyjny sprzęt, zapoznawali z programami prewencyjnymi i zachęcali do służby w policji.

Natomiast w holu OCK stanęły prace plastyczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Oświęcimiu. Młodzi artyści przedstawili policyjną służbę i umieścili na swoich pracach życzenia dla policjantów z okazji ich święta.

Fotoreportaż Joli Wodniak:
Fotoreportaż policji:

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa