Policja rozbiła gang dilerów narkotyków – FILM, FOTO

Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   30 października 2017 13:10

Siedmiu dilerów narkotykowych zatrzymali policjanci jednocześnie w trzech powiatach. Tym samym zlikwidowali zorganizowaną grupę dilerów narkotyków.

Kryminalni funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, zajmujący się przestępczością narkotykową, ustalili, że w kilku miejscowościach Małopolski Zachodniej działa grupa przestępcza, zajmująca się rozprowadzaniem środków odurzających wśród młodych mieszkańców powiatu oświęcimskiego.

Nie tylko Oświęcim

Po kilkunastu tygodniach intensywnego dochodzenia policjanci zdobyli dowody świadczące o tym, że dilerzy działają nie tylko w Oświęcimiu i okolicach, ale także w kilku sąsiednich powiatach.

Nadszedł czas, gdy Prokuratura Okręgowa w Krakowie nakazała zatrzymanie podejrzanych. Policjanci z oświęcimskiej komendy i Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Krakowie przystąpili do akcji wczesnym rankiem, by uzyskać element zaskoczenia, w trzech powiatach równocześnie.

Antyterroryści

Uzbrojeni w długą broń antyterroryści wraz z dochodzeniowcami z Oświęcimia wkroczyli do dziewięciu posesji i mieszkań. Zatrzymali siedmiu członków grupy, którzy mają od 18 do 31 lat. W trakcie przeszukań zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę i tabletki ecstasy, o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych, oraz 15 tysięcy złotych, pochodzących prawdopodobnie ze sprzedaży narkotyków. Pieniądze były pochowane w specjalnych skrytkach.

Dilerka na dużą skalę

Zatrzymani mieszkańcy powiatów oświęcimskiego, chrzanowskiego i wadowickiego, jeszcze tego samego trafili do Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Usłyszeli zarzuty obejmujące m.in. działalność w zorganizowanej grupie przestępczej oraz posiadanie, wytwarzanie i rozprowadzanie środków odurzających na dużą skalę. Grozi za to kara do 12 lat więzienia.

„Na poczet przyszłej kary, oprócz gotówki ujawnionej w miejscach zamieszkania podejrzanych, policjanci zabezpieczyli mienie o wartości 40 tysięcy złotych” – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Areszt

Prokurator zawnioskował do sądu o trzymiesięczny areszt tymczasowy dla szóstki zatrzymanych. Sąd przychylił się do tego wniosku i sześciu podejrzanych trafiło do aresztu śledczego.

Wobec jednego z mężczyzn prokurator postanowił zastosować tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze.

Sprawa jest rozwojowa…

Film i zdjęcia są materiałami policji.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa