Polaniecki ośrodek pomocy społecznej wzorem dla innych placówek – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   4 listopada 2016 21:39

30 przedstawicieli gmin z Małopolski uczestniczyło w studyjnej wizycie w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Polance Wielkiej. Pracownicy socjalni przedstawili gościom swoje docenione doświadczenia.

Organizatorem wizyty był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Jej celem było podzielenie się doświadczeniami GOPS w Polance Wielkiej w zakresie podejmowanych przez ośrodek działań. Szczególnie tych nagrodzonych w konkursach „Przeciw przemocy” w 2016 roku i Małopolski Pracownik Socjalny roku 2015 dla Jadwigi Kwarciak.

Właśnie Jadwiga Kwarciak, specjalistka pracy socjalnej, przybliżyła wdrożone w ostatnim czasie rozwiązania służące przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz działania podejmowane w ramach Stowarzyszenia Interwentów Społecznych Za-Torem.

Udzieliła też wskazówek, jak przenieść dobre polanieckie rozwiązania na swoje obszary opiekuńcze. Po zakończeniu oficjalnej części wizyty goście uczestniczyli w degustacji potraw lokalnych.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .