Pół tysiąca osób odwiedziło targi – FOTO

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   16 kwietnia 2018

Bogata oferta drugich Targów Seniora przyciągnęły do Oświęcimskiego Centrum Kultury około pół tysiąca osób. Większość gości to mieszkańcy osiedla Chemików.

„Dla nas, jako organizatorów, wartością dodaną targów jest każda nowa osoba, która poznała ofertę wsparcia i aktywności dla seniorów, dzięki czemu łatwiej jej będzie poruszać się w gąszczu instytucji lub też po prostu może skorzystać z form o których dotychczas nie wiedziała. A takich osób podczas niedzielnych targów było całkiem sporo” – relacjonuje Agata Lorek, dyrektorka Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu, organizatora targów – “Większość odwiedzających to mieszkańcy osiedla Chemików, wyzwaniem zatem nadal pozostaje dla nas zachęcenie do większego udziału mieszkańców z pozostałych dzielnic Oświęcimia”.

Koperty Życia i inne atrakcje

Goście chętnie pobierali Koperty Życia oraz karnety na kawę. Sporo osób wzięło udział w testach przesiewowych w zakresie profilaktyki upadków. Seniorzy chętnie mierzyli ciśnienie, sprawdzali pamięć, korzystali z poradnictwa lekarza rehabilitacji, farmaceutów, podologa, pracowników ośrodka pomocy społecznej i policji. Zainteresowaniem cieszyły się także stoiska z kosmetykami, pilatesem, czy też odpowiednim doborem bielizny.

Kolejki ustawiały się do Mobilnego Studia Fryzjerskiego, które realizuje swoje usługi w miejscu zamieszkania klienta. Wiele osób można było także spotkać na stoiskach oferujących sprzęt rehabilitacyjny i wspomagający, masaże i zabiegi, czy też ofertę całodobowej opieki i rehabilitacji.

Kawiarenka tętniła życiem

„Od samego rana nasza kawiarenka także tętniła życiem, a przy okazji smakowania domowych ciast uczestnicy targów mogli obejrzeć występy chóru UTW, chóru Auxilium, zespołu Tęcza oraz prezentacje policji, pierwszej pomocy, samobadania piersi oraz zachęcające do aktywności fizycznej w wieku senioralnym” – dodaje Agata Lorek.

Odwiedzający targi wychodzili z torbami wypełnionymi mnóstwem gadżetów, bonów promocyjnych, książek ze stoiska biblioteki oraz ekologicznych jabłek, których rozdano 400 kilogramów.

Osiągnięty cel

„Naszym celem było pokazanie odwiedzającym szerokiej gamy usług z wielu branż, z których senior może skorzystać i tym samym łatwiej, wygodniej i dłużej może funkcjonować w środowisku zamieszkania. I to się udało” – cieszy się dyrektorka DDP w Oświęcimiu – „Bardzo dziękujemy wolontariuszom z oświęcimskiem siódemki za wspólnie spędzoną niedzielę i dużą pomoc organizacyjną”.

Obserwuj Fakty Oświęcim na Instagramie:

#magnolia #harmęże #piekniejest #wiosna🌷

A post shared by Fakty Oświęcim 👌🎤📸🎥💻👌 (@faktyoswiecim) on

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa