Pojechali do palącej się szkoły – FOTO

Marcin Cichowski  |   Fakty  |   17 października 2019 06:35

Pożar w szkole podstawowej w Skidziniu zaczął się w kotłowni. Na miejsce pojechały wszystkie jednostki ochotniczych straży z gminy Brzeszcze.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia

W zajęciach szkolnych w tym dniu uczestniczyło blisko 90 uczniów. Symulację pożaru kotłowni organizatorzy akcji wzmocnili przez sztuczne zadymienie obiektu. Ćwiczenia obejmowały zlokalizowanie miejsca pożaru, przeprowadzenie ewakuacji oraz udzielenie pomocy poszkodowanym – ośmiu osobom, w tym szóstce dzieci.

Na zakończenie sprawnie przeprowadzonej akcji uczniowie mogli wsiąść do wozu bojowego, obejrzeć wyposażenie oraz porozmawiać ze strażakami. W ćwiczeniach udział wzięły jednostki Ochotniczych Straży POżarnych z Jawiszowic, Brzeszcz, Boru, Skidzinia i Zasole.

„Symulacja akcji ratowniczej i ewakuacyjnej została przeprowadzona w ramach corocznych ćwiczeń organizowanych przez Komendanta Gminnego Ochrony Przeciwpożarowej i Przeciwpowodziowej” – informują organizatorzy.

Bieżącą ocenę prowadzonych działań, zarówno przez strażaków, jak i dyrekcję i pracowników szkoły, prowadzili przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .